Kule

Global Tower 2006 yılından beri tüm GSM operatörleri, sabit operatörler, TV & radyo yayıncıları ve servis sağlayıcılara mevcut portföyündeki ya da yeni kurulacak kuleler ile hizmet vermektedir.

Saha araştırmasından gerekli tüm izinlerin alınarak saha edinmesine, kulenin ve üzerindeki tüm sistemlerin kurulum ve montajından aylık periyodik bakımlarına ve kullanım ömrü sona eren kulenin sökülmesine kadar Global Tower tüm süreçlerde uzman ve deneyimli ekibiyle hizmet sunmaktadır. Bu hizmetler sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, bölge coğrafyasında da sunulmaktadır.

Portföyümüzde monopole, kafes, totem ve lenteli kule olmak üzere her tür kule bulunmaktadır. Müşterilerimizden gelen talepleri beklenti ve maliyetler doğrultusunda kendi tasarımımız olan yeni kulelerle de karşılayabiliyoruz. Hatta yapılan AR-GE çalışmalarımız sonucunda teleskopik kule, kompozit kule gibi inovatif ürünleri de portföyümüze eklemekteyiz. İlerleyen zamanla birlikte vizyonumuz da sürekli genişlemekte ve farklı sektörlere hizmet verebilecek konuma gelmektedir. Kule portföyümüzle şu anda farklı birçok sektöre hizmet verebilecek, kulelerimizi ortak kullanım ile değerlendirebilecek durumdayız. Günümüzde sayıları gittikçe artmakta olan meteorolojik ölçüm istasyonları, güvenlik, acil durum haberleşme, mobese ve akıllı şehir sistemlerinin hepsi için belirli bir yükseklik ihtiyacı bulunmaktadır. Lokasyona göre yeni kule kurulumları yapılabileceği gibi mevcut portföydeki kuleler de bu amaçla kullanılabilmekte ve maliyet açısından büyük faydalar sağlamaktadır.

Kule Portföyümüz

Kafes

Kafesler, çok sayıda anteni destekleyebilen, üç veya dört ayaklı, çok noktalı ve çok unsurlu galvanizli çelik kulelerdir. Yükseklikleri 15 ile 100 metre arasında değişken olup ortalama 51 metredir. Tasarlanan anten kapasiteleri 5 m2 ile 20 m2 arasında değişiklik göstermektedir.

Monopole

Monopole kuleler, kafes kulelere alternatif olarak geliştirilmiştir ve karakteristik özellikleri galvanizli çelik yapıları ve ince tasarımlarıdır. Monopole kulelerin tasarlanan anten kapasiteleri 5m2 ile 10m2 arasında değişiklik göstermektedir. 12m – 36m arası yüksekliklerde kurulmaktadır.Çelik monopole kuleler bir veya iki kiracı için tasarlanmıştır ve genelde kentsel alanlarda ve banliyölerde bulunmaktadır. Beton monopole kuleler bir veya iki kiracı için tasarlanmıştır ve genellikle kentsel alanlarda bulunmaktadır. Bu kule türünün ayırt edici özelliği standart prefabrik monopole kullanılmasıdır. 

Totem

Totemler, borulu tüplerden oluşan kamuflaj türü dekoratif kulelerdir. Totem kuleleri için reklam, çam veya palmiye ağaçları gibi farklı dekorasyon türleri mevcuttur. Yükseklikleri genelde 12m ile 33m arasında değişiklik göstermekte olup ortalama yükseklikleri 20 metredir. Totem kulelerin tasarlanan anten kapasitesi 3 m2 ile 25 m2 arasında değişmektedir.

Mobil Kule

Mobil kuleler, römorklar üzerinde 2x2 metre konteynerler olan galvanizli çelik direklerdir. Genellikle geçici ihtiyaçlar için kullanılmaktadırlar. Mobil kulelerin yüksekliği 24-30-40 metredir. Tasarlanan anten kapasitesi 2 m2’dir.

Lenteli

Lenteli ağırlığı azaltılmış ve sabitlemek için metal halatlarla gerilmiş metal yapılardır. 30 Haziran 2016 itibariyle şirketin lenteli kulelerinin yükseklikleri 30 ile 70 metre arasında değişmekte olup, ortalama yükseklikleri 53 metredir. Lenteli kulelerin tasarlanan anten kapasitesi 3,5 m2 ile 5 m2 arasında değişmektedir.