Yönetim Kurulu

Şenol KazancıYönetim Kurulu Başkanı

1975 yılında İstanbul’da doğan Şenol Kazancı, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. 2007-2011 yılları arasında TVNET Genel Müdürlüğü, 2011-2014 yılları arasında Başbakan Başdanışmanlığı, 2014 yılında Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevlerini yürüten Şenol Kazancı son olarak 2014-2021 yılları arasında Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Şenol Kazancı 15 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilen 2020 yılına ilişkin Olağan Genel Kurul Toplantısında Turkcell Yönetim Kurulu Üyeliği görevine seçilmiş olup 14 Eylül 2023 tarihi itibari ile Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir.

Ali Taha KoçYönetim Kurulu Üyesi

Dr. Ali Taha Koç, 1980 yılında Ankara’da doğmuştur. Tam burslu olarak girdiği Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden 2001 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisans ve doktora öğrenimini burslu olarak ABD’de Dallas Texas Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. ABD’de 2006 yılında araştırma ve geliştirme (AR-GE) mühendisi olarak Intel’de çalışmaya başlayan Dr. Ali Taha Koç, buradaki görev süresi içerisinde 61 patent geliştirmiş ve 23 makalesi bilimsel dergilerde yayımlanmıştır. Intel’de birçok uluslararası proje geliştirip yönetmiştir. 2013 yılında en çok patent üreten ve ödül alan 10 mühendisten biri olmuştur. 2014 yılında Türkiye’ye dönüşü sonrasında Başbakanlık Başmüşaviri olarak göreve başlamış ve aynı yıl Cumhurbaşkanlığı Bilgi Teknolojileri Başkanlığı’na atanmıştır. Eş zamanlı olarak tüm bakanlıklardan ve güvenlik birimlerinden bilgi akışını sağlayan Cumhurbaşkanlığı Devlet Bilgi Koordinasyon Merkezi’nin (DBKM) kurulum sürecini yönetmiştir. 12 Eylül 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı’na atanmıştır. Cumhurbaşkanlığı’ndaki görevlerinin yanı sıra, Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans ve doktora dersleri de vermektedir. Lisanslı bir pilot olan ve çok iyi derecede İngilizce bilen Dr. Ali Taha Koç, evli ve bir çocuk babasıdır.

Tümay Ünal Yönetim Kurulu Üyesi

1984 doğumlu Tümay Ünal, Şirket Yönetim Kurulu Üyeliği’ne 1 Mart 2023 tarihinde seçilmiştir. İş yaşamına; 2007 yılında Türk Telekom’da Regülasyon Danışmanı olarak başlamıştır. 2013 yılında Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’de sırasıyla, Kamu İlişkileri Koordinatörü, Devlet İlişkileri Başkanı, Kamu Müşteri Yönetimi Direktörü olarak görev almıştır. Aynı zamanda Superonline Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Ülkemizin Konsey Üyesi olarak seçildiği Dünya Telekomünikasyon Birliği (ITU) Tam Yetkili Temsilciler Konferansları’na Türkiye Cumhuriyeti Resmi Heyet üyesi olarak katılım sağlamıştır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye Kick Boks Federasyonu ve Türkiye Eskrim Federasyonu’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Uluslararası Akdeniz Kick Boks Federasyonu Kurucu Genel Sekreteridir.

2006 yılında Bilkent Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. 2010 yılında Gazi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı’nı tamamlamıştır.

Emre Erdem Yönetim Kurulu Üyesi

1978 doğumlu Emre Erdem, Şirket Yönetim Kurulu Üyeliği’ne 13 Mayıs 2019 tarihinde seçilmiştir. Turkcell bünyesine 2007 yılında katılmış olan Emre Erdem, Uluslararası ve Toptan Satış Ekiplerinin liderliğinin yanı sıra 2021 Nisan ayından itibaren Turkcell Superonline Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Emre Erdem, kariyerine 2000 yılında Arthur Andersen şirketinde başlamıştır. Ernst&Young şirketinde Denetçi olarak çalışmış, Borusan Telekom’da yönetici olarak görev yapmıştır. Emre Erdem, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Hıfzullah Özkaya Yönetim Kurulu Üyesi

1981 doğumlu Hıfzullah Özkaya, Şirket Yönetim Kurulu Üyeliği’ne 30 Ocak 2019 tarihinde seçilmiştir. Kendisinin serbest muhasebeci mali müşavir, bağımsız denetim ve çeşitli sermaye piyasası kurulu lisansları bulunmaktadır. Profesyonel kariyerine 2005 yılında Ekonomi Bakanlığı’nda başlamış, 2006 yılında Pricewaterhousecoopers İstanbul ofisinde bağımsız denetim bölümüne katılmış, bir yılı ABD’de olmak üzere 2013 yılına kadar çeşitli kademelerde görev almıştır. 2013 yılında Turkcell’e katılarak bu tarihten itibaren Yönetim Kurulu Finansal Danışmanlık görevini üstlenmiştir. Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olup, Marmara Üniversitesi Muhasebe ve Finans alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.