Yönetim Kurulu

Atilla Koç Yönetim Kurulu Başkanı

1946 doğumlu Atilla Koç, Şirket Yönetim Kurulu Başkanlığı’na 8 Nisan 2020 tarihinde seçilmiştir. İçişleri Bakanlığı’nda Bakanlık Müşavirliği yapmış, Konya Emniyet Müdürlüğü görevinden sonra, sırasıyla Ulubey, Nusaybin, Bayındır’da Kaymakam olarak çalışmıştır. Siirt ve Giresun’da Vali olarak görev yapmıştır. Başbakanlık Müsteşarlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği ve Merkez Valiliği görevlerinde bulunmuştur. Daha sonra TBMM 22. ve 23. Dönem AKP Aydın Milletvekilliği, 59. Hükümet’te Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini yürütmüştür. Koç, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Murat Erkan Yönetim Kurulu Üyesi

1969 doğumlu Murat Erkan, Şirket Yönetim Kurulu Üyeliği’ne 13 Mayıs 2019 tarihinde seçilmiştir. Murat Erkan 15 Mart 2019 itibarıyla Turkcell Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır. Profesyonel iş hayatına Toshiba’da başlayan Murat Erkan, Biltam Mühendislikte Uygulama Mühendisi olarak görev almış, ardından Türkiye’nin ilk “Sistem Mühendisi” olarak Cisco Türkiye’de görev yapmıştır. Cisco Systems’da teknoloji, satış, iş geliştirme ve kanal yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. 2006 yılından itibaren Aneltech’de telekom, mobil, ICT, savunma sanayi ve endüstriyel ürünler sektörlerine yönelik çözümlerin İş Birim Yöneticiliği görevini sürdüren Murat Erkan Haziran 2008’de Turkcell’e Superonline Genel Müdürü olarak katılmış, Aralık 2015-Mart 2019 döneminde Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Murat Erkan, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2010 yılında Harvard Business School’da Stratejik Pazarlama Programını tamamlamıştır.

İzzet Serhat Demir Yönetim Kurulu Üyesi

1974 doğumlu İzzet Serhat Demir, Şirket Yönetim Kurulu Üyeliği’ne 1 Ağustos 2016 tarihinde seçilmiştir. Serhat Demir 2015’in Mayıs ayından itibaren Turkcell Hukuk ve Regülasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 1997 yılında Dun&Bradstreet’de kariyerine başlamıştır. Yıldız Holding ve Çalık Holding bünyesinde Hukuk Müşavirliği ve çeşitli hukuk yöneticiliği pozisyonlarını üstlenmiştir. Geçmişte Çalık Holding A.Ş. ve Albtelecom ShA şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenen Demir, halihazırda Banka Kombetare Tregtare ShA ve Aktif Yatırım Bankası A.Ş. şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayan Serhat Demir, işletme yüksek lisansına sahiptir.

Emre Erdem Yönetim Kurulu Üyesi

1978 doğumlu Emre Erdem, Şirket Yönetim Kurulu Üyeliği’ne 13 Mayıs 2019 tarihinde seçilmiştir. Turkcell bünyesine 2007 yılında katılmış olup 2019 Mayıs ayından itibaren Uluslararası ve Toptan Satış Yönetim Direktörü, 2021 Nisan ayından itibaren Turkcell Superonline Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Emre Erdem, kariyerine 2000 yılında Arthur Andersen şirketinde başlamıştır. Ernst&Young şirketinde Denetçi olarak çalışmış, Borusan Telekom’da yönetici olarak görev yapmıştır. Emre Erdem, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Hıfzullah Özkaya Yönetim Kurulu Üyesi

1981 doğumlu Hıfzullah Özkaya, Şirket Yönetim Kurulu Üyeliği’ne 30 Ocak 2019 tarihinde seçilmiştir. Kendisinin serbest muhasebeci mali müşavir, bağımsız denetim ve çeşitli sermaye piyasası kurulu lisansları bulunmaktadır. Profesyonel kariyerine 2005 yılında Ekonomi Bakanlığı’nda başlamış, 2006 yılında Pricewaterhousecoopers İstanbul ofisinde bağımsız denetim bölümüne katılmış, bir yılı ABD’de olmak üzere 2013 yılına kadar çeşitli kademelerde görev almıştır. 2013 yılında Turkcell’e katılarak bu tarihten itibaren Yönetim Kurulu Finansal Danışmanlık görevini üstlenmiştir. Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olup, Marmara Üniversitesi Muhasebe ve Finans alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.