Yönetim Kurulu

Atilla Koç – Yönetim Kurulu Üyesi

1946 yılı doğumlu Atilla Koç, Şirket yönetim kurulu üyeliğine 1 Ağustos 2016 tarihinde seçilmiştir. Atilla Koç, 2013’ün Mart ayından beri Turkcell yönetim kurulu üyeliği ile Denetim Komitesi üyeliği görevlerini yürütmektedir. İçişleri Bakanlığı’nda Bakanlık Müşavirliği, Konya Emniyet Müdürlüğü görevlerinden sonra, sırasıyla Ulubey, Nusaybin, Bayındır’da Kaymakam olarak çalıştı. Siirt ve Giresun’da Vali olarak görev yaptı. Başbakanlık Müsteşarlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği ve Merkez Valiliği görevlerinde bulundu. Daha sonra TBMM 22. ve 23. Dönem AKP Aydın milletvekilliği, 59. Hükümet’te Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini yürüttü. Koç, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Murat Erkan – Yönetim Kurulu Üyesi

1969 doğumlu Murat Erkan, Şirket Yönetim Kurulu üyeliğine 13 Mayıs 2019 tarihinde seçilmiştir. Murat Erkan 15 Mart 2019 itibarıyla Turkcell Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır. Profesyonel iş hayatına Toshiba’da başlayan Murat Erkan, Biltam Mühendislikte Uygulama Mühendisi olarak görev almış, ardından Türkiye’nin ilk “Sistem Mühendisi” olarak Cisco Türkiye’de görev yapmıştır. Cisco Systems’da Teknoloji, Satış, İş geliştirme ve Kanal yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. 2006 yılından itibaren Aneltech’de Telekom, Mobil, ICT, savunma sanayi ve endüstriyel ürünler sektörlerine yönelik çözümlerin İş Birim Yöneticiliği görevini sürdüren Murat Erkan Haziran 2008’de Turkcell’e Superonline Genel Müdürü olarak katılmış, Aralık 2015-Mart 2019 döneminde Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Murat Erkan, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. 2010 yılında Harvard Business School’da Stratejik Pazarlama Programını tamamlamıştır.

İzzet Serhat Demir – Yönetim Kurulu Üyesi
1974 yılı doğumlu İzzet Serhat Demir, Şirket yönetim kurulu üyeliğine 1 Ağustos 2016 tarihinde seçilmiştir. Serhat Demir 2015’in Mayıs ayından beri Turkcell Hukuk ve Regülasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 1997 yılında Dun&Bradstreet’de kariyerine başlamıştır. Yıldız Holding ve Çalık Holding bünyesinde hukuk müşavirliği ve çeşitli hukuk yöneticiliği pozisyonları üstlenmiştir. Geçmişte Çalık Holding A.Ş. ve Albtelecom ShA şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenen Demir, halihazırda Banka Kombetare Tregtare ShA ve Aktif Yatırım Bankası A.Ş şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayan Serhat Demir, İşletme yüksek lisansına sahiptir.

Emre Erdem – Yönetim Kurulu Üyesi

1978 yılı doğumlu Emre Erdem, Şirket Yönetim Kurulu üyeliğine 13 Mayıs 2019 tarihinde seçilmiştir. Emre Erdem, Turkcell bünyesine 2007 yılında katılmış olup, 2019 Mayıs ayından beri Uluslararası ve Toptan Satış Direktörü olarak görev yapmaktadır. Emre Erdem kariyerine 2000 yılında Arthur Andersen firmasında başlamış olup, Ernst&Young firmasında denetçi ve Borusan Telekom’da yönetici pozisyonlarında görev almıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Hıfzullah Özkaya – Yönetim Kurulu Üyesi

1981 yılı doğumlu Hıfzullah Özkaya, Şirket Yönetim Kurulu üyeliğine 30 Ocak 2019 tarihinde seçilmiştir. Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olup, Marmara Üniversitesi Muhasebe ve Finans alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir. Kendisinin Serbest Muhasebeci Mali Müşavir, Bağımsız Denetim ve çeşitli Sermaye Piyasası Kurulu lisansları bulunmaktadır. Profesyonel kariyerine 2005 yılında Ekonomi Bakanlığı’nda başlamış, 2006 yılında Pricewaterhousecoopers İstanbul ofisinde bağımsız denetim bölümüne katılmış, bir yılı ABD’de olmak üzere 2013 yılına kadar çeşit kademelerde görev almıştır. 2013 yılında Turkcell’e katılarak bu tarihten itibaren Yönetim Kurulu Finansal Danışmanlık görevini üstlenmiştir.