Servisler

Kule

Global Tower 2006 yılından beri tüm GSM operatörleri, sabit operatörler, TV & radyo yayıncıları ve servis sağlayıcılara mevcut portföyündeki ya da yeni kurulacak kuleler ile hizmet vermektedir.
Saha araştırmasından gerekli tüm izinlerin alınarak saha edinmesine, kulenin ve uzerindeki tüm sistemlerin kurulum ve montajından aylık periyodik bakımlarına ve ömrü sonunda kulenin sökülmesine kadar Global Tower tüm süreçlerde uzman ve deneyimli ekibiyle hizmet sunmaktadır. Bu hizmetler sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, bölge coğrafyasında da sunulmaktadır.

Portföyümüzde monopole, kafes, totem ve lenteli kule olmak üzere her tür kule bulunmaktadır. Müşterilerimizden gelen talepleri beklenti ve maliyetler doğrultusunda kendi tasarımımız olan yeni kulelerle de karşılayabiliyoruz. Hatta yapılan AR-GE çalışmalarımız sonucunda teleskopik kule, kompozit kule gibi inovatif ürünleri de portföyümüze eklemekteyiz.

İlerleyen zamanla birlikte vizyonumuz da sürekli genişlemekte ve farkı sektörlere hizmet verebilecek konuma gelmektedir. Kule portföyümüzle şu anda farklı birçok sektöre hizmet verebilecek, kulelerimizi ortak kullanım ile değerlendirebilecek durumdayız. Günümüzde sayıları gittikçe artmakta olan meteorolojik ölçüm istasyonları, güvenlik, acil durum haberleşme, mobese ve akıllı şehir sistemlerinin hepsi için belirli bir yükseklik ihtiyacı bulunmaktadır. Lokasyona göre yeni kule kurulumlar yapılabileceği gibi mevcut portföydeki kulelerde bu amaçla kullanılabilmektedir, hatta maliyet açısından büyük faydalar sağlamaktadır.

Kule Portföyümüz

Kafes

kafes
Kafesler, çok sayıda anteni destekleyebilen, üç veya dört ayaklı, çok noktalı ve çok unsurlu galvanizli çelik kulelerdir. Kafes kulelerin yükseklikleri 14 ile 70 metre arasında değişken olup ortalama 56 metredir. Kafes kulelerin tasarlanan anten kapasiteleri 5 m2 ile 12 m2 arasında değişiklik göstermektedir.

Monopole

monopol
Monopole kuleler, kafes kulelere alternatif olarak geliştirilmiştir ve karakteristik özellikleri galvanizli çelik yapıları ve ince tasarımlarıdır. Monopole kulelerin tasarlanan anten kapasiteleri 2,5m2 ile 3,5 m2 arasında değişiklik göstermektedir.

  • Çelik monopole kuleler bir veya iki kiracı için tasarlanmıştır ve genelde kentsel alanlarda ve banliyölerde bulunmaktadır.
  • Beton monopole kuleler bir veya iki kiracı için tasarlanmıştır ve genellikle kentsel alanlarda bulunmaktadır. Bu kule türünün ayırt edici özelliği standart prefabrik monopole kullanılmasıdır.

Totem

totem
Totemler, borulu tüplerden oluşan kamuflaj türü dekoratif kulelerdir. Totem kuleleri için, reklam, çam veya palmiye ağaçları gibi farklı dekorasyon türleri mevcuttur. Totem kulelerinin yükseklikleri genelde 10 ile 42 metre arasında değişiklik göstermekte olup, ortalama yükseklik 20 metredir. Totem kulelerin tasarlanan anten kapasitesi 3 m2 ile 25 m2 arasında değişmektedir.

Mobil Kule

mobil
Mobil kuleler, römorklar üzerinde 2 x 2 metre konteynerler olan galvanizli çelik direklerdir. Mobil kuleler genellikle geçici ihtiyaçlar için kullanılmaktadırlar. 30 Haziran 2016 itibariyle mobil kulelerin yüksekliği 10 metredir. Mobil kulelerin tasarlanan anten kapasitesi 2 m2’dir.

Rüzgar Kuleleri

ruzgar-kulesi
Rüzgar kuleleri, termometreler ve rüzgar hızı ölçerler gibi ölçüm cihazları ve meteorolojik cihazlar taşıyan serbest duran ince kuleler olarak geliştirilmiştir.

Lenteli

lentelli
Lenteli ağırlığı azaltılmış ve sabitlemek için metal halatlarla gerilmiş metal yapılardır. 30 Haziran 2016 itibariyle Şirket’in lenteli kulelerinin yükseklikleri 30 ile 70 metre arasında değişmekte olup, ortalama yükseklik 53 metre’dir. Lenteli kulelerin tasarlanan anten kapasitesi 3,5 m2 ile 5 m2 arasında değişmektedir.

SWE

swe
SWE’ler metal alt-kuleleri olan konteynerlerdir. SWEler bir veya iki kiracı için tasarlanmıştır ve genelde kentsel alanlarda ve banliyölerde bulunmaktadır. 30 Temmuz 2016 itibariyle, Şirket’in SWElerinin yükseklikleri 30 ile 40 metre arasında değişmekte olup, ortalama yükseklik 31 metre’dir. SWElerin tasarlanan anten kapasitesi 3,5 m2’ye kadardır.