İnsan Kaynakları

Eğitim Gelişim

Turkcell’in kurulduğu günden bugüne en önemli değerlerinden biri olan “İnsana Yatırım“, 2006 yılında kurulan Turkcell Akademi ile yeni bir boyut kazandı.

20 yıldır gerçek sermayesinin “insan” olduğu bilinciyle hareket eden Turkcell, mobil teknolojiyle eş zamanlı bir gelişim ve bilgi paylaşım ağı sağlamak hedefiyle Turkcell Akademi’yi kurdu.

Bu vizyon ile yapılanan Turkcell Akademi, birbirine mobil iletişim ağıyla bağlı çalışanlar, bayiler, iş ortakları, tedarikçiler, müşteriler, öğrenciler ile birlikte Turkcell’e dokunan her bir çalışana gelişim çözümleri sunarak iş dünyasına değer katan bilgi ve gelişim merkezi oldu.

Turkcell Grup’un kurumsal üniversitesi olan Turkcell Akademi, 70.000 kişilik ekosisteminde yer alan her bir çalışanın, stratejik önceliklerinin ve iş odakları doğrultusunda gelişimine odaklanarak, performansını artan bir şekilde sürekliliğini sağlıyor.

Turkcell Akademi’nin vizyonu; İnsanın ve yeni fikirlerin gelişimini sağlayarak, sektöre ve topluma değer katmak; misyonu ise değer yaratan gelişim çözümleriyle çalışanlarının performansında fark yaratmaktır.

Dijital Akademi
Türkiye’nin lider teknoloji ve iletişim şirketi Turkcell’in 2014 yılı Ocak ayında “bilgiyi milyonların erişimine açmak” amacıyla dijitalleştirdiği kurumsal üniversitesi Turkcell Akademi, 7’den 70’e kendini geliştirmek isteyen herkesin başvurduğu önemli bir kaynak haline geldi. Profesyoneller, gençler ve bilgiye ulaşmak isteyenlerin eğitimlere zaman ve mekândan bağımsız olarak, her an her yerden kolaylıkla ulaşabildiği platformda içerik her geçen gün ziyaretçilerin ihtiyaçlarına göre daha da zenginleşiyor.

Turkcell Dijital Akademi sadece Turkcell’in platformu değil, “tüm Türkiye’nin platformu” olarak; üniversitelerin, iş ortaklarının kısacası değerli içeriğe sahip kişi ve kurumların içinde yer alabileceği ve ‘’bilgi’’yi uçtan uca yayabileceği bir dijital eğitim platform olarak tasarlandı. Bu özellikleriyle Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor.

Teknoloji kullanımıyla eğitimde ‘’fırsat eşitliği’’ sağlayabilmek, topluma değer katarak geliştirmek amacıyla dünyanın önde gelen, kaliteli eğitim içerikleri hem Türkiye’deki profesyonellerin, gençlerin ihtiyaçlarına göre oluşturuldu, hem de tamamen Türkçeleştirildi.

Turkcell Dijital Akademi, Turkcell’in üstün teknoloji-iletişim altyapısı ve bu platform sayesinde tüm dünyanın bilgisini zaman ve mekan kısıtı olmadan Türkçe olarak sunmaya başladı.

Turkcell’in yeni eğitim platformu Turkcell Dijital Akademi, bilgisayar ve mobil cihazlar üstünden zengin ve keyifli bir eğitim deneyimi sunuyor. “İngilizce”, “Sınavlara Hazırlık”, “Profesyonel Gelişim”, “Coursera” ve “Khan Academy Türkçe” ve MITx alanlarında kendini geliştirmek isteyen profesyoneller ve gençler, video ve e-learning formatındaki binlerce eğitime www.turkcell.com.tr/akademi üstünden erişebiliyor.

Platformda birçok eğitimden herkes ücretsiz olarak faydalanılabiliyor. Eğitimlerin bir kısmı da Turkcell’lilere özel hazırlandı ve bu eğitimlerden Turkcell müşterileri üye girişi yaptıktan sonra faydalanabiliyor.