Haberler

Haberler

 • We signed agreement with Ministry of Environment

  According to the agreement signed in 16th of January 2015; we are going to give maintenance, repair, defect management services in 109 air quality measurement stations of  Ministry of Environment, in additition to 39 stations that we gave services in 2014.

 • We obtained ISO 22301 business continuity certification

  We obtained ISO 22301 business continuity certification after detailed working steps in order to increase the quality of our customer services further.

  We became one of the rare companies by obtaining this certification which proves uninterrupted service continuity.

 • We Attended ICCI 2015 21st Int. Energy and Env. Fair

  In 21st International Energy and Environment Fair (ICCI 2015) which was held between the 6th and 8th of May 2015 in Istanbul Expo Center, different sessions took place during three days in different halls.

  As Global Tower we introduced our wind energy end to end services  in our stand ; tower design, setup and dismantling, site acquisition and contract management, sensor and equipment supply, montage and dismantling, license applications and data analysis.

 • ICCI 2015 21. Uluslararası Çevre ve Enerji Fuarına Katıldık

  6-8 Mayıs 2015 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen 21. Uluslararası Çevre ve Enerji Fuarı’nda (ICCI 2015) üç gün boyunca, farklı salonlarda oturumlar gerçekleşmiştir.

  Global Tower olarak fuar alanındaki standımızda Rüzgar Enerjisi Servisleri konusunda sağladığımız kule dizayn, kurulum ve söküm, bakım işletme, kiralama ve kontrat yönetimi, sensör ve ekipman tedariği, montaj ve demontaj, lisans başvurusu, veri analizi konularında verdiğimiz uçtan uca hizmetlerimizi tanıttık.

 • TARBİL projesi teknoloji ortağı Turkcell Global Tower

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen TARBİL (Tarımsal İzleme ve Bilgi Sistemi) projesinin tanıtım toplantısı 25 Şubat’ta Ankara’da gerçekleştirildi. Global Tower olarak TARBİL projesi kapsamında, tarım ürünleri için gerekli veri tabanının oluşturulup rekolte tahmininin ve planlamasının en doğru şekilde yapılması için Zirai Meteorolojik Gözlem İstasyonları’nı kuruyoruz.

  Zirai Meteorolojik Gözlem İstasyonlarında ise, dünyada ilk kez Turkcell teknolojisi sayesinde çift yönlü veri transferi gerçekleştiriliyor. İstasyonlardan alınan görüntü, sıcaklık, nem, ışık ve benzeri veriler Turkcell’in M2M (makineler arası iletişim) hatları üzerinden İstanbul Teknik Üniversitesi’nde bulunan merkez sunuculara aktarılıyor ve burada işlenerek anlamlı ve kullanılabilir veriler haline getiriliyor. Ardından Ankara’da bulunan TARBİL merkezine iletilen veriler Tarım Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TUİK, Tarım Kredi Kooperatifleri ve TARSİM ile sahada çalışan tarım personelinin tablet bilgisayarlarına gönderiliyor.

  Teknoloji ortağı olarak yer aldığımız proje ile tarımda verimliliğin artırılmasını ve çiftçinin kazancının desteklenmesini hedefliyoruz.

 • ISO 22301 iş sürekliliği belgemizi aldık

  Müşterilerimize sunduğumuz hizmetin kalitesini daha da arttırmak adına yaptığımız ISO 22301 iş sürekliliği çalışmalarının sonucunu ISO 22301 İş Sürekliliği belgesiyle aldık.

  Kesintisiz hizmet sürekliliği göstergesi olan bu belgeyi alarak sayılı şirketler arasına girdik.

 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile sözleşme imzaladık

  2014’te T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 39 hava kalitesi ölçüm istasyonuna verdiğimiz bakım, arıza tespit ve onarım hizmetine ilave olarak, 16 Ocak 2015’te yaptığımız sözleşme kapsamında 109 adet daha hava kalitesi ölçüm istasyonuna bakım, arıza tespit ve onarım hizmeti vermeye başlayacağız.